ZAŠČITNIŠTVO

Izvajalci projekta: Klavdija Gričnik, Petra Krivc, Aljoša Štraus, Marinka Paulič
Otrok z vstopom v šolo vstopa v novo okolje, v katerem so odnosi, način dela in pričakovanja
drugačni od tistih, ki jih je otrok vajen iz predšolskega obdobja.
Z namenom, da bi bodoči prvošolci v novem okolju čim bolje zaživeli, so v projekt Zaščitništva vključeni bodoči prvošolci (starejša skupina vrtca) in bodoči devetošolci (učenci 8. razreda OŠ).
Oboji s skupnimi druženji pridobivajo pomembne socialne, moralne in osebnostne izkušnje.
Projekt s povezovanjem najstarejše in najmlajše generacije v šoli vpliva tudi na preprečevanje
nasilja in ima vzgojno funkcijo.
V letošnjem šolskem letu 2021/2022 načrtujemo naslednje dejavnosti:

MESEC OKTOBER (enodnevno druženje v tednu otroka, ki bo potekalo v vrtcu, da se osmošolci in bodoči prvošolci med sabo spoznajo).

MESEC DECEMBER (Izdelava različnih okraskov – srečanje osmošolcev in bodočih prvošolcev v vrtcu).

MESEC FEBRUAR (1. srečanje bodočih prvošolcev in osmošolcev v osnovni šoli, kjer si bodoči prvošolci izberejo svojega zaščitnika, ki bo potekalo 10.02.2022).

MESEC MAJ (2. srečanje bodočih prvošolcev in osmošolcev v osnovni šoli, ki bo potekalo 26.05.2022).

MESEC JUNIJ (sodelovanje osmošolcev na zaključni prireditvi bodočih prvošolcev, ki bo potekala 16.6. 2022).