PASAVČEK

Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu pri Javni agenciji Republike Slovenije za varnost prometa vodi in koordinira projekt Pasavček.

Cilji projektnega dela v našem vrtcu:

• Spodbujati pravilno uporabo otroških varnostnih sedežev ter pripenjanje z varnostnimi pasovi med vožnjo (vseh potnikov v avtomobilu).
  • Spoznavanje lika Pasavček.
  • Seznanjati z varnim vedenjem v različnih okoljih (učiti se skrbeti za lastno varnost in varnost drugih).
  • Spodbujanje staršev k opazovanju in spremljanju vedenja njihovih otrok v prometu.
  • Pridobivanje veščin, povezanih s prometno varnostjo otroka kot pešca in kolesarja.

V našem vrtcu izvajamo to projektno delo vsaki dve leti. Vedno znova ugotavljamo, da so starši premalo vešči na tem področju. Zato čez leto izvajamo različne dejavnosti na to tematiko. Beleženje pripetosti, obisk policista v vrtcu, prikaz pravilne pripetosti v sedežu, likovno, ustvarjalno ustvarjanje lika Pasavček, igre na temo varnost v prometu, simbolna igra (varna vožnja z avtomobilom, kolesom,..), ogled videoposnetkov, prepevanje pesmi Red je vedno pas pripet …To je le nekaj izmed ponujenih dejavnostih.

Nosilki projekta: Anastazija Hrastnik in Živa Osovnikar