AKTUALNE INFORMACIJE – PREVENTIVNI UKREPI

Stanje in ukrepi:

1. Na naši šoli in v vrtcu potekata delo in pouk po urniku, prisotnost otrok in učencev je za ta letni čas običajna in nimamo obvestila o kakšnem sumu okužbe.
  2. V vrtcu smo v pritličju pripravili izolacijsko sobo, prav tako v stari šoli. Izolacijski sobi sta opremljeni z vsem potrebnim.
  3. V vrtcu in na šoli čistilke vsak dan razkužijo vse kljuke in armature umivalnikov ter tipkovnic in prebrišejo površine. Veliko zračimo.
  4. Umaknili smo vse plišaste igrače.
  5. Vzgojiteljice se z otroki pogovarjajo o pravilih varnega ravnanja po predlogih NIJZ, enako učitelji v šoli.
  6. Vsi zaposleni imajo navodila za preventivne ukrepe ter ukrepe v primeru okužbe.

Informacije MIZŠ:

1. MIZŠ sporoča, da v Sloveniji ni razglašena epidemija in niso izrečeni ukrepi zapiranja vrtcev, šol in ostalih izobraževalnih ustanov. Pojav koronavirusa naj ne ohromi vsakdanjega življenja.

Splošna navodila za vse:

1. Če oseba zboli z znaki akutne okužbe dihal (vročina nad 38°C, kašelj, težko dihanje), naj se umakne v ločen prostor oziroma vzdržuje razdaljo vsaj 1,5 m stran od ostalih ljudi. Po telefonu naj se posvetuje z zdravstveno službo ali NIJZ na 02 45 00 100, 02 45 00 180 in ne hodi sama naokoli.
  2. NIJZ je edini relevantni vir informacij za ukrepanje.
  3. Otroci ali učenci, ki so bolni ali se slabo počutijo, naj ne pridejo v šolo/vrtec.

V upanju na zdravje in dobro počutje vseh vas lepo pozdravljamo.

Lovrenc na Pohorju, 10. 3. 2020

Marija Osvald Novak, prof